fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Zapowiadana premiera gry „Afterfall: Insanity” przesunięta

Producent Nicolas Games wstrzymał premierę gry Afterall na platformy PS3 oraz XBOX 360 po tym, jak wypowiedział umowę z Just a Game
Powodem rozwiązania współpracy było, jak informuje katowicka spółka „niewywiązaniem się partnera z ustaleń w zakresie finansowania oraz produkcji gry na konsole, a także brak jakichkolwiek działań marketingowych ze strony ze strony wydawcy zapisanych w porozumieniach". Pierwotnie premiera produktu planowana była na IV kwartał tego roku. Nowa data wydania tytułu nie jest znana. Nicolas Games musi wcześniej znaleźć nowego wydawcę.
Komunikat nic nie wspomina o przesunięciu premiery gry w wersji na PC. W tym przypadku wydawcą jest (na polskim rynku) CD Projekt Red (d. Optimus).
„Afterfall: InSanity" to najważniejszy produkt, nad którym od kilku kwartałów pracuje Nicolas Games. Tytuł miał pierwotnie trafić na sklepowe półki już w I kwartale tego roku. Przesunięcie po raz kolejny premiery oznacza, że gra nie będzie miała już wpływu na tegoroczne wyniki spółki. Firma liczy, że w ciągu dwóch lat od premiery sprzeda milion egzemplarzy gry, która dzieje się w postatomowej Europie.
Inwestorzy bardzo nerwowo zareagowali na komunikat o kolejnym poślizgu premiery. Kurs akcji spadł o 11 proc. do 8 groszy. Na tym poziomie notowania są równoważone bo inwestorzy chcą sprzedawać papiery po 7 groszy co oznaczałoby 22-proc. przecenę. Jeszcze na początku roku kurs wynosił prawie 30 groszy.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA