fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Co robią młodzi w haremie

__Archiwum__
– Lata biegną, więc ci, którzy kiedyś przychodzili na nasz festiwal z rodzicami, teraz zaczynają przyprowadzać swoje dzieci – mówi Stefan Sutkowski, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej i organizator Festiwalu Mozartowskiego.
Zmieniają się również wykonawcy. W uroczej, pełnej komediowego wdzięku inscenizacji „Uprowadzenia z seraju" (na zdjęciu) wystąpi w sobotę odmłodzona obsada: zapożyczona z Gdańska Julia Iwaszkiewicz (Konstancja), Sylwester Smulczyński (Belmonte), Iwona Lubowicz (Blonde) i Mateusz Zajdel (Pedrillo). Tylko Michał Kanclerski znów wcieli się w Selima Baszę obserwującego perypetie czwórki bohaterów zabłąkanych w jego haremie. Spektakl będzie grany także w niedzielę.
Z powodów finansowych skromniejszy niż w latach ubiegłych jest program koncertowy festiwalu. W tym tygodniu warto jednak polecić trzy wydarzenia. W sobotę w Galerii Rzeźby w Łazienkach Anna Wierzbicka zaśpiewa pieśni i arie koncertowe Mozarta (godz. 19). Jego kwartetów będzie można posłuchać dzień później w pałacu w Wilanowie w wykonaniu kwartetu Prima Vista (godz. 19). A w środę na Zamku Królewskim Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod dyrekcją Kai Bumana zagra serenadę Haffnerowską Mozarta.
Tradycyjnie festiwal daje szansę obejrzenia rzadko wystawianych dzieł scenicznych Wolfganga Amadeusza, takich jak „Ascanio in Alba" (do obejrzenia w poniedziałek) czy jego młodzieńcza opera „Apollo et Hyacynthus" (wtorek). Do wystawienia tej opery potrzeba aż trzech kontratenorów!
XXI Festiwal Mozartowski, Warszawska Opera Kameralna, al. Solidarności 76b, bilety: 35 – 55 zł, rezerwacje: tel. 22 831 22 40, piątek (17.06) – wtorek (26.07), godz. 19
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA