fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Orzecznictwo

Nie każda cyfra to wspólnotowy znak towarowy

Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
Oznaczenie składające się wyłącznie z cyfr może zostać zarejestrowane jako wspólnotowy znak towarowy, ale nie może być pozbawione charakteru odróżniającego
Tak orzekł dzisiaj (10 marca 2011 r.) Trybunał Sprawiedliwości UE w sprawie Agencji Wydawniczej Technopol  sp. z o.o. (sprawa C-51/10 P).
Spółka Technopol zgłosiła do urzędu ds. wspólnotowych znaków towarowych (OHIM) oznaczenie „1000" do rejestracji w charakterze wspólnotowego znaku towarowego.
OHIM odrzucił to zgłoszenie twierdząc, że mogło ono służyć do określania treści publikacji agencji Technopol i nie było odróżniające a konsumenci postrzegaliby je jako oznaczenie zachwalające wspomniane publikacje.
Stanowisko OHIM podtrzymał także w swoim wyroku sąd pierwszej instancji (sygnatura akt T-298/06).
Trybunał Sprawiedliwości, do którego odwołał się Technpol, podtrzymał stanowisko urzędu ds. wspólnotowych znaków towarowych, argumentując, iż wobec niniejszego zgłoszenia zastosowanie znalazła jedna z podstaw odmowy rejestracji określonych w rozporządzeniu w sprawie wspólnotowego znaku towarowego, a mianowicie nie rejestruje się znaków składających się wyłącznie z oznaczeń lub wskazówek mogących służyć do określania takich właściwości określonych towarów lub usług jak na przykład rodzaj, jakość lub ilość.
W konsekwencji Trybunał oddalił odwołanie spółki Technopol.
Czytaj także artykuły:
Zobacz cały serwis:
 
 
 
 
 
 
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA