fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Czterech inwestorów chce kupić Polmos Bielsko — Biała

Fotorzepa, Krzysztof Lokaj klok Krzysztof Lokaj
Resort skarbu zgodził się, aby wszyscy zainteresowani Polmosem Bielsko - Biała mogli zapoznać się z sytuacją finansową spółki
Na zaproszenie do negocjacji w sprawie sprzedaży Polmosu Bielsko — Biała, produkującego m.in. wódkę Extra Żytnią do 18 lutego 2011 r. odpowiedziało czterech inwestorów: spółka pracownicza, Browary Lubelskie Perła,  Alti Plus z Krakowa oraz Krzysztof Hrut z Gdańska. Jak usłyszeliśmy w biurze prasowym resortu skarbu, wszyscy będą mogli wziąć udział w procesie badania ksiąg spółki. W najbliższym czasie Ministerstwo Skarbu ustali dla nich harmonogram.
Finalizacja transakcji planowana jest na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2011 r.
Zarząd bielskiej spółki nie podaje wyników za 2010 r. W 2009 r. spółce udało się wypracować ok. 750 tys. zł zysku, przy ok. 250 mln zł przychodów. Udziały polmosu w polskim rynku wódki wartym ok. 13 mld zł wynoszą 1 proc.
Polmos Bielsko-Biała oraz wytwórnia wódki w Józefowie są już ostatnimi, które przetrwały przedłużający się proces prywatyzacji branży spirytusowej w Polsce. Decyzja o dalszej prywatyzacji Józefowa ma zapaść jeszcze w tym kwartale.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA