fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

W indyjskiej świątyni znaleziono 18 ton srebra

Świątynia Jagannath w Puri. To tutaj znaleziono skarb (fot. Os Rupios)
Flickr
W mieście Puri, w indyjskim stanie Orisa, w bezpośrednim sąsiedztwie jednej z najsłynniejszych świątyń hinduistycznych w Indiach, policja odnalazła 18 ton srebra w sztabach o wadze od 35 do 40 kilogramów
Indyjskie gazety donoszą, że nie wiadomo, do kogo należy skarb o wartości kilkunastu milionów dolarów.
Sztaby srebra znajdowały się w zamurowanym pomieszczeniu leżącym na terenie jednej z mniejszych świątyń otaczających główną świątynię w Puri. Według wstępnych oględzin, na które powołuje się dziennik "Sunday Times" skarb może pochodzić nawet sprzed dwóch stuleci.
Kapłani ze świątyni, w której znaleziono srebro twierdzą, że nie wiedzieli o istnieniu ukrytego skarbca, w którym zgromadzono cenne sztaby. Jeden z kapłanów , którego słowa cytuje "Sunday Times" uważa, iż srebro mogło być darem na rzecz świątyni któregoś z dawnych władców Orisy.
Sąsiadująca z miejscem znaleziska hinduistyczna świątynia boga Jagannatha uchodzi za jedną z najbogatszych świątyń hinduistycznych w Indiach. Otaczające ją mniejsze świątynie są z nią ściśle związane. Każdego roku do Puri pielgrzymują miliony wiernych, którzy składają ofiary kapłanom sprawującym w miejscowych świątyniach obrzędy. Słynne świątynie hinduistyczne w Indiach uchodzą za bardzo bogate. Media w Indiach wielokrotnie twierdziły, że w ich skarbcach znajdują się miliardy dolarów.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA