fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Turkusowy stół, koncert Antoniny Krzysztoń w Studio Buffo

Poza piosenkami z „Turkusowego stołu” w programie koncertu znajdą się także starsze przeboje Antoniny Krzysztoń
KFP, krzysztof mystkowski krz krzysztof mystkowski
Antonina Krzysztoń ma grono wiernych fanów. To ludzie, którzy w muzyce i poezji szukają uniwersalnych opowieści o życiu, miłości i wierze. Podobnie jak artystka potrafią zrezygnować z pogoni za doczesnymi zbytkami. W wolnej chwili wolą się wyciszyć i pomyśleć
Będzie do tego okazja w piątek w Teatrze Studio Buffo, gdzie Antonina Krzysztoń zaprezentuje swoją najnowszą płytę „Turkusowy stół”. Znalazło się na niej 15 nastrojowych utworów, w których pobrzmiewają dźwięki muzyki dawnej i ludowej.
Do wszystkich kompozycji wokalistka napisała teksty – autorskie wypowiedzi zawsze były jej znakiem rozpoznawczym. Debiutowała w 1980 roku na Festiwalu Piosenki Zakazanej w gdańskiej Hali Olivia. Współpracowała z kabaretem Pod Egidą, ale przez długie lata kojarzona była przede wszystkim z wydawnictwami drugiego obiegu.
[wyimek] [link=http://blog.rp.pl/zkulturanaty/2010/09/03/z-kultura-na-ty/]Z Kulturą na Ty! - poleć swoje wydarzenie kulturalne[/link][/wyimek]
W latach 80. XX wieku jej piosenek można było słuchać na powielanych domową metodą kasetach magnetofonowych. Występowała w kościołach, mieszkaniach prywatnych i klubach studenckich.
Po przełomie 1989 roku wydała dziesięć autorskich płyt. Jak radzi sobie w świecie zdominowanym przez popkulturową papkę? Odpowiedzi na to pytanie można szukać podczas piątkowego wieczoru.
Organizatorzy zapewniają, że poza piosenkami z „Turkusowego stołu” w programie koncertu znajdą się także starsze przeboje. Na scenie obok Antoniny Krzysztoń i stale współpracujących z nią muzyków mają się pojawić goście specjalni.
[ramka][b]„Turkusowy stół”, koncert Antoniny Krzysztoń[/b], Teatr Studio Buffo, ul. Konopnickiej 6, Warszawa, bilety: 50, 70 zł, rezerwacje: tel. 22 625 47 09, piątek (4.02), godz. 20[/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA