fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

„Poczytaj mi mamo” znów w księgarniach

Materiały Promocyjne
Każdy chyba pamięta tę słynną serię. Rozpoczęta w 1951 roku pozwoliła na bezbłędne do dziś rozpoznawanie twórczości tak wybitnych autorów dla dzieci jak Helena Bechlerowa, Joanna Papuzińska, Danuta Wawiłow, Marek Nejman, a obok nich ilustratorów najwyższej rangi - Elżbiety Gaudasińskiej, Zbigniewa Rychlickiego, Zdzisława Witwickiego, Edwarda Lutczyna.
Teraz ponownie, w tej samej szacie graficznej, niemal w niezmienionej formie (zamiast małych książeczek bajki gromadzone są po dziesięć w jednym tomie) książki „Poczytaj mi mamo” wydawane są przez Naszą Księgarnię.
W pierwszej części na starcie śledztwo w sprawie zniknięcia daktyli („Gdzie się podziały moje daktyle? Może je zjadły straszne goryle?”). Potem jest jeż Kolczatek znajdujący dom na zimę w berberysie. Są też kłopoty ze snem kota Filemona. No i ta niebieska dziewczynka wykradająca się nocą z obrazka. Obrazy, które na tak długo zapadają w dziecięcej wyobraźni.
Nasza Księgarnia wznawia je z okazji swojego dziewięćdziesięciolecia. To ikony, klasyka gatunku. Polecać zapewne nie trzeba.
[ramka][b]„Poczytaj mi mamo”[/b]
Księga pierwsza (reprint10 bajek)
Autorzy: Helena Bechlerowa, Sławomir Grabowski, Marek Nejman, Joanna Papuzińska, Janina Porazińska, Danuta Wawiłow |Ilustratorzy: Elżbieta Gaudasińska, Julitta Karwowska-Wnuczak, Edward Lutczyn, Maria Orłowska-Gabryś, Danuta Przymanowska-Boniuk, Zbigniew Rychlicki, Anna Stylo-Ginter, Zdzisław Witwicki.
Nasza Księgarnia
Warszawa 2010 [/ramka]
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA