fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

USA: zaprowadził córkę do kościoła, grozi mu więzienie

ROL
Nawet na sześć miesięcy może trafić do więzienia 35-letni Joseph Reyes, ponieważ zaprowadził swoją trzyletnią córkę do kościoła
Jak podało ABC News, mieszkaniec Chicago złamał tym samym nakaz sądowy, który przez 30 dni zakazywał „wystawiania córki na kontakty z jakąkolwiek inną religią niż żydowska”. Sędzia wydał taki nakaz, ponieważ Joseph Reyes jest w trakcie sprawy rozwodowej ze swoją żoną Rebeccą
– Żydówką. Para spiera się między innymi o to, w jakiej wierze powinna być wychowywana ich córka. Sędzia wydał taki nakaz m.in. dlatego, że wcześniej Reyes – bez zgody matki – ochrzcił małą Elę w kościele katolickim.
Matka dziewczynki przekonywała w sądzie, że udział w mszy może wyrządzić dziewczynce „nieodwracalną krzywdę”, i podkreślała, iż wcześniej jej mąż zgadzał się, by wychowywać ją w wierze żydowskiej.
Joseph Reyes stanowczo temu zaprzecza. Obecnie student prawa, który wcześniej służył w Afganistanie, jest katolikiem. W 2004 roku, gdy para brała ślub, zgodził się jednak formalnie zmienić wyznanie, by – jak twierdzi – uszczęśliwić swoich żydowskich teściów. Przekonuje jednak, że nigdy nie przestał być praktykującym katolikiem i że jego córka powinna mieć możliwość poznania obu wyznań.
Cytowani przez media prawnicy jego małżonki przekonują jednak, że Joseph nigdy nie był specjalnie wierzący i że ochrzcił dziewczynkę tylko po to, by dokuczyć jej matce. Miał też wysłać Rebecce zdjęcia z chrztu. Reyes przekonuje z kolei, że to małżonka nie była zbytnio religijna i w domu nigdy nie jadano koszernych potraw.
Na jego wniosek w marcu rozpatrywaniem sprawy zajmie się inny sędzia. Dotychczasowy – Edward Jordan – był bowiem w przeszłości prezesem jednej z żydowskich organizacji prawniczych.
[i]—Jacek Przybylski z Waszyngtonu[/i]
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA