fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Gra dwóch pokoleń

Weteran Janusz Muniak i młody lew Paweł Kaczmarczyk będą gwiazdami kolejnego wieczoru VI Jazzowych Spotkań Filmowych w kinie Kadr. Po ich koncercie zobaczymy „Grę” Jerzego Kawalerowicza, dramat psychologiczny z Lucyną Winnicką i Gustawem Holoubkiem
W zespołach Janusza Muniaka zawsze były obecne młode talenty. Na ten sobotni koncert saksofonista zaprosił kolejnego niezwykle uzdolnionego muzyka – pianistę Pawła Kaczmarczyka.
Płyty Kaczmarczyka zdobyły laury najpopularniejszych w ankietach czytelników magazynu „Jazz Forum”. A najnowszą „Complexity in Simplicity” wydała oficyna z Monachium, ACT Music.
Natomiast Janusz Muniak swym charakterystycznym brzmieniem nawiązuje do najwybitniejszych mistrzów saksofonu: tradycyjnego Colemana Hawkinsa i nowoczesnego Sonny’ego Rollinsa. W jego grze słychać też tę nostalgiczną, słowiańską nutę, po której można go łatwo rozpoznać.
Każdy jego koncert w Warszawie cieszy się powodzeniem. Ale żeby go słuchać regularnie na żywo, trzeba pojechać do Krakowa, do jego klubu U Muniaka, gdzie gra niemal codziennie.
[i]Jazzowe Spotkania Filmowe, Kino Kadr, Warszawa, ul. Gotarda 16, wstęp wolny, rezerwacje: tel. 0695 936 477, sobota (20.02), godz. 18[/i]
Janusz Muniak zaczął karierę na początku lat 60. w zespole Witolda Miszczaka. Dziś ten saksofonista jest ikoną polskiego jazzu, wzorem do naśladowania dla innych jazzmanów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA