fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy trzeba mieć uprawnienia do kierowania wózkiem widłowym?

[b]Czy do kierowania wózkiem widłowym potrzebne są jakieś uprawnienia?[/b]Do obsługi wózka może zostać dopuszczony pracownik, który skończył 18 lat i uzyskał uprawnienia operatora, zgodnie z odrębnymi przepisami, lub otrzymał imienne zezwolenie do obsługi wózka wystawione przez pracodawcę, ważne na terenie zakładu pracy tego pracodawcy. Wyjaśnia to § 4 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=5AEFD0685E602E10FA64EC1372688FA6?id=165927]rozporządzenia ministra gospodarki z 10 maja 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym[/link]. Rozporządzenie określa wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy.Wózki widłowe pozwalają na podniesienie oraz opuszczenie wideł. Mogą podnieść ładunek na około 30 cm nad podłoże. Aby pracownik mógł obsługiwać taki wózek na terenie za...
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA