fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Talibowie oddali ciało polskiego inżyniera

Kadr z filmu z egzekucji Piotra Stańczaka
AP
Paweł Majewski
Odzyskaliśmy ciało Polaka zamordowanego przez islamskich ekstremistów - poinformowały władze Pakistanu. Polski MSZ jest ostrożny, ale informacji nie zdementował.
Według przedstawicieli pakistańskiej policji trumna z ciałem Polaka została przywieziona do obozu paramilitarnego w regionie plemiennym.
Minister spraw wewnętrznych Pakistanu Rehman Malik zapewnia, że ciało polskiego geologa jutro zostanie przekazane polskiej ambasadzie.
Rzecznik MSZ na antenie Polsat News stwierdził, że nie można potwierdzić odzyskania ciała póki nie zbada się jego tożsamości. Poinformował jednak, że według informacji, które docierają do ministerstwa z Pakistanu szczątki są w drodze do stolicy - Islamabadu.
Pracownik Geofizyki Kraków Piotr Stańczak został porwany przez talibów jesienią ubiegłego roku. W zamian za jego uwolnienie terroryści domagali się zwolnienia z więzień swoich towarzyszy. Wobec niespełnienia tych żądań przez pakistańskie władze, 7 lutego ogłosili, że Polak został zabity.
Informacja o wydaniu ciała Polaka zbiegła się [link=http://www.rp.pl/artykul/2,296764_Ofensywa_rzadu_przeciw_talibom.html]ofensywą sił rządowych w regionie Dir[/link]. To pierwsza poważna odpowiedź władz Pakistanu na rosnące wpływy talibów na północnym-zachodzie kraju.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA