fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

Siedemnaście lat polskiego Internetu

Siedemnaście lat temu Polska uzyskała pełny dostęp do Internetu. 20 grudnia 1991 roku USA zniosły blokadę na połączenia komputerowe z naszego kraju.
Za narodziny internetu w Polsce uznawana jest data 17 sierpnia 1991 roku. Tego dnia z baraku przed Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego do Centrum Komputerowego Uniwersytetu w Kopenhadze dotarł pierwszy wysłany z naszego kraju e-mail.
20 grudnia 1991 roku to data nie mniej istotna. Równo siedemnaście lat temu Stany Zjednoczone zniosły ograniczenia w łączności z naszego kraju. Polska uzyskała pełny dostęp do globalnej sieci. Po siedemnastu latach liczbę polskich internautów podaje się w milionach. Według ostatnich szacunków Eurostatu, na początku tego roku co drugi Polak mógł się nazywać internautą.
Internet w ciągu siedemnastu lat stał się drugim pod względem znaczenia medium na świecie. Popularnością ustępuje jedynie telewizji. Również w Polsce jest podobnie. Dość powiedzieć, że największa sieciowa społeczność, skupiona w istniejącym niewiele ponad dwa lata serwisie Nasza-Klasa.pl skupia dziś 11 milionów osób. Należy do niej co czwarty Polak, wliczając emigrantów.
Źródło: money.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA