fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Literatura

Rekord Targów Książki

Najpopularniejszym autorem zakończonych wczoraj 12. Targów Książki w Krakowie był Wojciech Cejrowski. Do jego stoiska kolejki ustawiały się bez przerwy. Autor – tradycyjnie boso – wytrwale podpisywał tomy. Codziennie kupowano około 1200 egzemplarzy jego książek.
Krakowskie targi są najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu polskiego rynku literackiego. Na tę imprezę przyjeżdżają przedstawiciele niemal wszystkich krajowych wydawnictw; w tym roku padł rekord – reprezentowanych było 481 firm. Organizatorzy szacują, że targi przyciągnęły około 22 tys. czytelników.
W poprzednich latach gośćmi targów byli m.in. Wisława Szymborska i Sławomir Mrożek, tym razem jednak zabrakło wielkich literackich sław. Nie przyjechała nagrodzona Nike Olga Tokarczuk. Z czytelnikami spotkali się m. in.: Witold Bereś i Krzysztof Burnetko, którzy podpisywali wznowienie bestsellerowej książki „Ryszard Kapuściński: Nie ogarniam świata”, a także Dorota Masłowska, Janusz Anderman i ksiądz Adam Boniecki.
Atrakcją była prezentacja książek multimedialnych, w szczególności audiobooków. Na MP3 ukazało się już w Polsce około tysiąca tytułów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA