fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Ciech chce wrogiego przejęcia huty szkła

Rzeczpospolita
Akwizycje lidera rynku. Huta Szkła Wymiarki nie odda się bez walki
Pięć miesięcy temu Ciech poinformował, że jego spółka zależna Vitrosilicon kupiła ponad 34 proc. akcji Huty Szkła Wymiarki oraz że w toku są rozmowy dotyczące przejęcia kolejnych pakietów.
– HS Wymiarki jest, podobnie jak należący do nas Vitrosilicon, producentem lampionów i opakowań szklanych i w naszej ocenie istnieją duże możliwości synergii w przypadku włączenia jej do Ciechu – wyjaśnia Waldemar Grzegorczyk, rzecznik spółki.
Problem w tym, że Wymiarki uważają działania Ciechu za próbę wrogiego przejęcia i nie zamierzają poddać się bez walki.
– Vitrosilicon nie jest naszym akcjonariuszem. Kwestionujemy możliwość sprzedaży akcji przez spółkę, od której odkupił je Vitrosilicon. W piątek zajmie się tym z naszego powództwa Sąd Okręgowy w Zielonej Górze – informuje prezes Huty Szkła Wymiarki Przemysław Rzeźniczak. Wyjaśnia, że większość posiadanych akcji spółka zależna Ciechu nabyła od Euro Trade Candles sp. z o.o., do której zostały one wniesione aportem przez jej akcjonariusza. A w momencie sprzedaży aport nie został jeszcze zarejestrowany w KRS. Dodatkowo kwestionowana jest skuteczność objęcia akcji przez tego akcjonariusza.
Prezes Wymiarek twierdzi, że Vitrosilicon nie przedstawił także dokumentu potwierdzającego zakup akcji, więc nawet nie figuruje w księdze akcyjnej. Tymczasem Vitrosilicon chce zwołać NWZA, na którym mógłby powołać swojego członka do rady. W poniedziałek sąd w Zielonej Górze ma ustalić, czy ma ona prawo do zwołania WZA. Zarząd Wymiarek tego prawa jej odmawia.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA