fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Pozbud zwiększy przychody ze sprzedaży

Wielkopolska grupa przygotowuje się do pozyskania dużych kontraktów budowlanych. Chce też zwiększyć produkcję litych podłóg drewnianych.

Jednym z kluczowych obszarów działalności Pozbudu jest generalne wykonawstwo prac budowlanych. Portfel grupy w tym segmencie sięga 250 mln zł. Zarząd liczy na dalsze wzrosty. - Aby pozyskiwać duże zlecenia musimy mieć nowe, zdecydowanie większe niż dotychczas limity gwarancyjne. Dopiero w kolejnym kroku możemy zabiegać o nowe umowy - mówi Roman Andrzejak, wiceprezes Pozbudu.

Spółka podała właśnie, że Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia podwyższyło jej z 5 mln zł do 20 mln zł łączną sumę wszystkich gwarancji. Wkrótce mogą pojawić się kolejne umowy w tym zakresie.

Wcześniej zarząd podawał, że jeszcze w tym roku liczy na pierwsze pojedyncze kontrakty budowlane o wartości ponad 100 mln zł. W efekcie portfel zamówień mógłby urosnąć do nawet ponad 1 mld zł.

Najmniejszym obszarem obszarem działalności grupy Pozbud, z którego zarząd jest też najmniej zadowolony, jest produkcja i sprzedaż litych podłóg drewnianych. Wprawdzie zapotrzebowanie na nie jest duże, ale z drugiej strony grupa nie jest w stanie w pełni go zaspokoić. Powodem są ograniczone mocne wytwórcze. W I kwartale przychody ze sprzedaży podłóg wzrosły o 17,2 proc.

W tym roku Pozbud prawdopodobnie nie wypłaci dywidendy z ubiegłorocznego zysku. Pieniądze chce przeznaczyć na rozwój. Zarząd rekomendacje wypłaty dywidendy chce wydać w przyszłym roku.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA