fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Słabe otwarcie i wysyp rekomendacji

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Czwartkowa sesja rozpoczęła się wyraźnego cofnięcia WIG20. Sporo zamieszania na rynku wywołały poranne rekomendacje biur maklerskich.

Zaraz po godzinie 9:00 flagowy WIG20 tracił 0,75 proc. do 2525 pkt. W okolicach wczorajszych zamknięć poruszały się natomiast mWIG40 i sWIG80.

W WIG20 wyraźnie drożeją akcje Tauronu oraz Asseco Poland, które przed sesją pokazały lepsze od oczekiwań wyniki za I kwartał. Warto zwrócić uwagę na poranny wysyp rekomendacji. Societe Generale obniżył zalecenie inwestycyjne dla banku PKO BP z "trzymaj" do "sprzedaj" z ceną docelową 34 zł. Rano akcje spadały o 0,5-0,6 proc. Analitycy ING Securities przyjrzeli się spółom paliwowym zalecając trzymanie akcji Orlenu (poprzednie zalecenie: „kupuj") z wyceną 75,8 zł (poprzednio 55,1 zł) oraz trzymanie papierów Lotosu (poprzednie zalecenie: „kupuj") z wyceną 30,2 zł (poprzednio 32,4 zł). O poranku kursy obydwu spółek zachowywały się „płasko". Natomiast analitycy Deutsche Banku obniżyli zalecenie dla PGNiG z "trzymaj" do "sprzedaj". Tutaj reakcja rynku była bardzo nerwowa – kurs tracił ponad 4 proc.

Z kolei analitycy DM BPS rekomendują kupno akcji Amiki z wyceną 190,7 zł. Zaraz po otwarciu sesji papiery drożały o 1,5 proc. do 158,3 zł.

Kalendarz makroekonomiczny jest dziś skromny. Po południu inwestorzy poznają kwietniowy odczyt inflacji konsumenckiej w Polsce, producenckiej w Stanach Zjednoczonych oraz cotygodniowy odczyt liczby złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA