fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

KONKURS: Wygraj nową płytę Blur

Blur, "The Magic Whip", Warner Music Polska, CD 2015
Rzeczpospolita
Grupa po 12 latach powróciła z nowym albumem studyjnym. Dla naszych czytelników mamy 10 płyt "The Magic Whip".

Możemy mówić o muzycznej pocztówce z modnej, azjatyckiej metropolii, co wyraził na okładce płyty jej projektant Tony Hung.

– Jest wielotematyczna i wieloznaczna, tak jak piosenki – powiedział. – Motyw smakowitych lodów i uciech życia, chińskie fajerwerki, ale i polityczny bat, z którym trzeba się tu liczyć, pokazaliśmy w formie modnych znowu neonów. To szerokie spektrum tematów.

Z czasem wyszły na jaw szczegóły sesji.

– W Hongkongu nie mieliśmy zbyt wiele sprzętu nagraniowego – mówił Albarn. – Wszystko przypominało początki naszej działalności i towarzyszące temu ograniczenia.

Dlatego muzyka jest bardzo minimalistyczna, rytmiczna, dynamiczna. W „Go Out", piosence zilustrowanej w wideoklipie chińskim pokazem kulinarnym, Albarn śpiewa o wyjściu na miasto do knajpy – o tym, co stanowi treść życia miliardów ludzi na świecie, gdy mają wolny czas.

Tematem „Lonesome Street", w którym słyszymy echa psychodelii w stylu Pink Floyd, jest samotność.

W teledysku „There Are Too Many of Us" grupa stłoczona jak w garażu, a może na pokładzie kosmicznej kapsuły, śpiewa, że jest nas coraz więcej, gdy miejsca coraz mniej. Melancholijnie brzmi głos Albarna i towarzysząca mu orkiestra. Całość składa się w jeden z najlepszych albumów Blur.

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy 10 płyt Blur "The Magic Whip":

Aby je wygrać, wyślij w poniedziałek (11 maja) esemes o treści

ZW.02.Imię Nazwisko + ADRES WYSYŁKI

na nr 71601 (cena 1 zł plus VAT - 1,23 zł).

Wygrywa co drugi esemes nadesłany na dany kod w godz. 10.00 - 12.00 w dniu 11 maja do momentu wyczerpania puli nagród (płytę wyślemy na wskazany w esemesie adres, informacja o wygranej znajdzie się w esemesie zwrotnym).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA