fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Szczegóły dotychczasowej inwestycji Zbigniewa Jakubasa w Netię: spory zysk

Blisko 309 mln zł wydała na akcje Netii w 2014 roku Grupa Kapitałowa Mennica Polska, kontrolowana przez Zbigniewa Jakubasa – wynika ze sprawozdania rocznego Mennicy.

Grupa ujawniła, że 31 grudnia posiadała 16,21 proc. akcji telekomu (około 56,42 mln sztuk – RED.), a kurs walorów na giełdzie wynosił 5,58 zł. Pula ta jest nieco większa niż dane zarejestrowane przez GPW.

Cała pula należąca do GK Mennica Polska warta była ostatniego dnia ub.r. 314,7 mln zł, co daje zysk brutto wysokości około 6 mln zł (2 proc.). Dodatkowo GK Mennicy Polskiej otrzymała w ub.r. od Netii 14,6 mln zł dywidendy.

Obecnie kurs Netii na GPW jest bliższy 6 zł. W czwartek wynosił 5,92 zł, a przy nim zysk brutto Mennicy wynikający z wyceny samych akcji to ponad 8 proc. Jeśli uwzględnić dywidendę - około 12-13 proc..

Według nieoficjalnych informacji grupa Zbigniewa Jakubasa stopniowo zwiększa zaangażowanie w telekomie, który z kolei co pewien czas publikuje komunikaty o transakcjach kupna przeprowadzanych przez spółkę związaną z członkiem rady nadzorczej.

Mogą być to transakcje Mennicy lub firmy FIP FIZ Aktywów Niepublicznych, również kojarzonej z Jakubasem, która według ostatnich danych GPW posiada 10,02 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Netii.

Akcje Netii do wartości 255 mln zł są objęte zastawem na rzecz DnB Nord, który udzielił Mennicy 170 mln zł 3-letniego kredytu. Pierwszą część w wysokości 10 mln zł grupa już spłaciła.

Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA