fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Afera taśmowa

Latkowski o kolejnych nagraniach w aferze taśmowej

Sylwester Latkowski, redaktor naczelny "Wprost"
Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
Redaktor naczelny "Wprost" potwierdził, że istnieją jeszcze inne nagrania polityków, ale tygodnik ich nie ujawni, bo ich nie ma. Sylwester Latkowski poznał natomiast treść rozmowy wicepremier Elżbiety Bieńkowskej z Pawłem Wojtunikiem, szefem CBA.
Jak przyznał naczelny "Wprost" w "Faktach po Faktach" na antenie TVN24,tygodnik nie posiada zapisu rozmowy wicepremier Bieńkowskiej z szefem CBA. Latkowski poznał jednak jej treść. Jak stwierdził, rozmowa została mu zrelacjonowana. Nie potwierdził jednak, że odsłuchał nagranie.
Dwa tygodnie temu dziennikarze tygodnika rozesłali newsletter, w którym informowali m.in. o istnieniu zapisu rozmowy wicepremier Elżbiety Bieńkowskej z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem.
Latkowski odniósł się także do filmu z akcji ABW we "Wprost" z ubiegłej środy, który został zaprezentowany przez śledczych wczoraj na konferencji prasowej. Jak twierdzi redaktor naczelny tygodnika, w materiale pokazano tylko momenty z interwencji, "nie ma fragmentów niewygodnych" dla prokuratury. Zdaniem Latkowskiego, nie nagrano m.in. momentu, w którym funkcjonariusze ABW, chcą wyrwać mu laptopa, wykręcają mu ręce.
W zeszłą sobotę pełnomocnik "Wprost" mec. Jacek Kondracki przekazał śledczym nagrania dot. afery taśmowej, którymi dysponował tygodnik. We wtorek Sylwester Latkowski zeznawał w tej sprawie w prokuraturze.
"Wprost" ujawnił pierwsze nagrania z tzw. afery taśmowej w połowie czerwca. W tygodniku ukazały się stenogramy rozmowy m.in. szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza i prezesa NBP Marka Belki.
W ubiegły poniedziałek "Wprost" opublikował m.in. rozmowy ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego.
Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA