fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Prof. Roman Hauser, Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, doktorem honoris causa UMCS

Roman Hauser
Fotorzepa, Raf Rafał Guz
W uznaniu dla dotychczasowego dorobku naukowego i wkładu w rozwój sądownictwa administracyjnego w Polsce Rektor i Senat Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie nadal prof. Romanowi Hauserowi, Przewodniczącemu Krajowej Rady Sądownictwa tytuł doktora honoris causa.
Uroczystość nadania tytułu odbyła się 25 czerwca 2014 r. na Wydziale Humanistycznym UMCS.
Prof. Roman Hauser - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Związany z tą uczelnią do dziś jako profesor zwyczajny w Katedrze Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego.
Od 1991 roku sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego. Przez dwie kadencje: 1992-1998, 1998-2004 Prezes NSA. W latach 2004 - 2010 dyrektor Biura Orzecznictwa w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. W 2006 roku został powołany na stanowisko Wiceprezesa, a 23 maja 2010 r. po raz trzeci na stanowisko Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego. Od 6 maja 2014 r. Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa.
Współtwórca reformy sądownictwa administracyjnego, wprowadzającej dwuinstancyjny model postępowania sądowo-administracyjnego w Polsce. Autor ponad 200 opracowań naukowych (monografii, komentarzy, podręczników, artykułów, glos i recenzji), których tematyka koncentruje się na zagadnieniach ustrojowych prawa administracyjnego materialnego, procedury administracyjnej, postępowania egzekucyjnego i sądowoadministracyjnego oraz orzecznictwa konstytucyjnego.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA