fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Zostań jurorem 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni

materiały prasowe
Do 10 sierpnia trwać będzie konkurs dla nastolatków „Skrytykuj!". Aby wziąć w nim udział należy na stronie Skrytykuj.pl opublikować własną recenzję dowolnego filmu w formie pisemnej bądź wideo.
Zwycięzcy konkursu zasiądą w nagrodę w jury młodzieżowym 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, które wybierze najlepszy jego zdaniem film, w zeszłym roku był nim  „Płynące wieżowce" Tomasza Wasilewskiego.
Nagrodę  główną konkursu "Skrytykuj"otrzyma dwóch nastolatków. Jednak PISF przygotował mnóstwo książek i filmów DVD, które będą rozdawane uczestnikom konkursu co tydzień. Organizator konkursu - Polski Instytut Sztuki Filmowej chce promować w ten sposób świadomą dyskusję o kinie wśród młodych widzów.
Młodzi internauci mogą też tworzyć własne memy i rozsyłać je znajomym oraz zamieszczać w serwisach społecznościowych. 10 najbardziej popularnych memów jest codziennie nagradzanych kodami dostępu do serwisu IPLEX, na którym dostępne są filmy reprezentujące kinematografię polską, europejską i światową.
W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku 15-19 lat. Szczegóły dotyczące zgłoszeń i regulaminu znaleźć można na stronie Skrytykuj.pl i na Facebooka.

Platforma skrytykuj.pl

Wszystkie konkursy organizowane są na portalu Skrytykuj.pl. Tam też młodzi krytycy znajdą materiały pomocnicze: Poradnik krytyka oraz vlogi Ambasadorów kampanii. W swoich subiektywnych komentarzach Arkadiusz Jakubik, Eryk Lubos, Katarzyna Zielińska, Joanna Kulig, Tomasz Schuchardt, dr Jacek Wasilewski i Monika Brodka odwołują się do elementów z jakich składa się dzieło filmowe: od scenariusza przez zdjęcia, scenografię i kostiumy aż po montaż i dźwięk. Strona stanowi ponadto forum wymiany filmowych wrażeń w ramach udostępnionej platformy blogowej.

Edukacja filmowa w PISF

Kampania społeczna „Skrytykuj.pl" w naturalny sposób rozszerza działalność edukacyjną PISF prowadzoną w programach Filmoteka Szkolna i Akademia Polskiego Filmu. Instytut poprzez udostępnione kanały komunikacji, daje nastolatkom możliwość wyrażenia swoich opinii o oglądanych na co dzień filmach, wierząc, że przyczyni się to do promowania świadomej dyskusji o kinie wśród młodzieży.
 
Źródło: PISF
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA