fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Wierzyciele Polimeksu zgodzili się na sprzedaż akcji Torpolu

Wierzyciele finansowi Polimeksu-Mostostalu SA zgodzili się na sprzedaż akcji Torpolu SA w ofercie publicznej, poinformowała budowlana spółka w komunikacie opublikowanym we wtorek.
Polimex poinformował, że uzyskał zgodę niezbędnej większości wierzycieli na sprzedaż akcji Torpolu w ramach oferty publicznej po cenie ustalonej na zasadach rynkowych w wyniku przeprowadzenia budowy księgi popytu. Bez tej zgody Polimex nie mógłby sprzedać akcji Torpolu.
"Wydatkowanie przez spółkę środków pozyskanych z tytułu sprzedaży akcji Torpolu będzie nadzorowane przez wierzycieli oraz nastąpi na warunkach i w sposób określony z wierzycielami" - podano w komunikacie.
W ofercie publicznej Polimex chce sprzedać 15,57 miliona, czyli wszystkie posiadane akcje Torpolu. Dodatkowo do 7,4 miliona nowych akcji zaoferuje Torpol. Cena akcji zostanie ogłoszona najpóźniej 25 czerwca, a zapisy potrwają od 25 do 27 czerwca. W poniedziałek w nocy Polimex poinformował, że uzgodnił wstępne porozumienie z wierzycielami, dzięki któremu możliwa będzie modyfikacja umowy restrukturyzacyjnej podpisanej pod koniec 2012 roku. Porozumienie zakłada między innymi emisję obligacji na kwotę 140 milionów złotych i konwersję wierzytelności.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA