fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

ABN Amro: podwyżki dla szefów zamiast premii

Holenderski bank kontrolowany przez państwo podniósł o 20 proc. pensje 100 członkom kierownictwa, aby wyrównać im utratę premii, ograniczonych w Holandii nowymi przepisami.
Minister finansów Jeroen Dijsselbloem zaproponował w ubiegłym roku ograniczenie od 2015 r. bonusów do 20 proc. rocznych poborów. znacznie poniżej 100 proc. przyjętych w całej Unii, a w ubiegłym tygodniu przedstawił parlamentowi projekt ustawy w tej sprawie.
Prezes ABN Amro, Gerrit Zalm wyjaśnił dziennikowi „Financieele Dagblad", że podwyżka uposażeń była konieczna, aby utrzymać kadrę najwyższej jakości.
— Trzeba zachować konkurencyjność płac, inaczej traci się ludzi. To nie do uniknięcia — powiedział.
Rzecznik banku Hans van Zon poinformował, że łączne zarobki członków kierownictwa zmalały w istocie w bieżącym roku, bo bank obniżył maksymalne premie ze 100 do 20 proc. podstawowych dochodów zakładając przyjęcie nowej ustawy. Podwyżka płacy zasadniczej nie narusza nowych przepisów i będzie wprowadzona od 1 stycznia bieżącego roku wobec 100 osób z najwyższej kadry kierowniczej.
Przepisy ograniczające premie w Holandii wprowadzono w reakcji na oburzenie społeczeństwa na nadmierne wypłaty szefom po uratowaniu holenderskich banków dziesiątkami miliardów euro pochodzących z pieniędzy podatników.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA