fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nie dla tęczowego PKiN

PAP/serwis codzienny, Jakub Kamiński
Warszawski SLD chciał, by w związki z Paradą Równości Pałac Kultury był podświetlony na tęczowo. Stołeczny ratusz nawet nie odpowiedział na tę propozycję.
Parada Równości przejdzie ulicami Warszawy w sobotę 14 czerwca.  - Tysiące ludzi przemaszerują ulicami miasta żądając respektowania praw człowieka w stosunku do wszystkich ludzi oraz sprzeciwiając się wszelkim formom dyskryminacji – mówią działacze warszawskiego SLD, którzy popierają manifestacje.
Warszawski lider SLD radny Sebastian Wierzbicki wystąpił do stołecznego ratusza z propozycją, by w sobotę z okazji Parady Równości podświetlić Pałac Kultury na w kolorach tęczy, symbolu środowisk LGBT.
- Taki symboliczny gest pokazałby wszystkim, że Warszawa, jak przystało na nowoczesną europejską stolicę walczy z dyskryminacją i wykluczeniem, respektuje prawa człowieka oraz sprzeciwia się mowie nienawiści - mówi Sebastian Wierzbicki. Przypomina, że dwa lata temu Pałac Kultury przybrał tęczowe barwy.
Miasto jednak nie odpowiedziało na jego propozycję.  – Minął już okres w którym powinniśmy otrzymać odpowiedź, a pani prezydent milczy. Może to dowozić, że hasła równości są obce Hannie Gronkiewicz-Waltz, a już na pewno po raz kolejny udowadnia, że nie szanuje ona, ani Radnych, ani prawa, które zobowiązuje ją do udzielania odpowiedzi na interpelacje – mówi Wierzbicki.
Agnieszka Kłąb, rzecznik stołecznego ratusza, mówi że Pałac Kultury nie będzie podświetlony. –  Zostawimy go w barwach jakich jest. On jest kolorowy i to się warszawiakom podoba – mówi Agnieszka Kłąb.
Parada Równości rozpocznie się  o godzinie 15  przy stacji metra Centrum. W tym roku, po raz pierwszy w historii przekroczy Wisłę i przemaszeruje również ulicami warszawskiej Pragi. Manifestacja zakończy się imprezą „Plażą Równości" przy w klubie La Playa przy Wybrzeżu Helskim.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA