fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Rekordowa zbiórka Caritas, ale przybywa potrzebujących

Caritas pomaga już 41 lat, nie dbając o rozgłos i poklask
Fotorzepa, PK Piotr Kowalczyk
Blisko 300 ton żywności zebrali wolontariusze Caritas przed świętami Bożego Narodzenia. W paczkach trafi ona do 77 tys. potrzebujących, których jednak stale przybywa.
Akcja Caritas Polska prowadzona była w sklepach 34 diecezji. Produkty żywnościowe zbierano w 1,6 tys. sklepów w tym w  723 sklepach sieci Biedronka, 52 sklepach sieci Lewiatan, 32 hipermarketach Carrefour, 69 sklepach Społem, 64 sklepach Netto, w 31 sklepach Intermarche oraz w innych.
W akcję zaangażowanych było ponad 17 tysięcy wolontariuszy z parafialnych zespołów Caritas i szkolnych kół Caritas w całej Polsce. Do koszty organizacji trafiało mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, majonez, sosy i zupy w proszku, herbata, płatki śniadaniowe, napoje i słodycze a także gotowe ciasta, bakalie, masy makowe, napoje oraz środki czystości.
Z produktów tych zostaną przygotowane paczki dla 77 tys. potrzebujących. Przede wszystkim do rodzin wielodzietnych, bezrobotnych, bezdomnych, czy niepełnosprawnych. Caritas dziękuję osobom, które zaangażowały się w zbiórkę.  - Jestem zadowolony, że udało się nam zebrać ponad 293 tony żywności, która znajdzie się na bożonarodzeniowych stołach. Codziennie, zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia, do Caritas zgłaszają się osoby, które czekają na naszą pomoc. Dzięki ludziom dobrej woli – możemy pomóc każdemu – mówi ks. Marian Subocz,  dyrektor Caritas Polska. Dodaje, że szczególne podziękowania należą się dyrektorom i kierownikom sklepów, w których udało się po raz piąty przeprowadzić zbiórkę.
-  Okres Świąteczny jest czasem szczególnej troski o potrzebujących. W ostatnich latach przybyło w naszym kraju rodzin w niezwykle trudnej sytuacji materialnej, co jest odczuwalne we wszystkich diecezjalnych Caritas, udzielających pomocy doraźnej – tłumaczą przedstawiciele Caritas.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA