fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Przegląd kandydatów na selekcjonera kadry

W dwunastej kolejce nie ma przebojów. Ale to nie znaczy, że musi być nudno.
Warto patrzeć nie tylko na boiska, ale i na ławki trenerskie, bo podobno trwa jeszcze casting na selekcjonera reprezentacji Polski. W tym kontekście wypada zacząć od Górnika Zabrze. Już w piątek zespół Adama Nawałki spotka się ze Śląskiem. W Zabrzu gospodarze trzykrotnie w tym sezonie wygrali i raz zremisowali. Z kolej Śląsk jeszcze na wyjeździe nie wygrał.
W sobotę Lechia Michała Probierza przyjmuje w Gdańsku Lecha, który wprawdzie gra nierówno, ale o lechistach można powiedzieć dokładnie to samo. Drużyny te dzieli w tabeli jeden punkt i dwa miejsca. Mariusz Rumak jest w Poznaniu takim samym rozczarowaniem jak Waldemar Fornalik był w kadrze.
Ale Probierz też ma problem. Od kiedy Lechia pokonała w Warszawie Legię, przez chwilę prowadziła w tabeli i wydawało się, że nowy trener ją odmienił, wszystko się załamało, przez sześć kolejek Lechia nie wygrała.
Legia gra z Piastem i nie powinna mieć problemów. Nie dlatego, że jest taka dobra, ale dlatego że Piast jest dużo słabszy niż w poprzednim sezonie. Punkty w rankingu kandydatów na selekcjonera będzie więc zbierał trener Jan Urban.
Franciszek Smuda nie musi zerkać na Zbigniewa Bońka. On to już ma za sobą. Sklecił w Wiśle drużynę, która jeszcze nie przegrała, chociaż klub nie jest potentatem finansowym. Wisła jedzie do Bydgoszczy, trener także, chociaż jeszcze w czwartek leżał w domu z zapaleniem płuc.
Jerzy Engel, Henryk Kasperczak i Maciej Skorża czekają, bo żaden z nich nie jest na razie czynnym trenerem. Zresztą nie wiadomo, czy selekcjonerem nie zostanie ktoś, kogo nazwisko w tym tekście nie padło.                                  —s.t.s

12. kolejka

Piątek • Korona - Jagiellonia 18.00 (nSport, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Canal + Family) • Górnik - Śląsk 20.30 (Canal+ Sport, Polsat Sport, Polsat Sport Extra)
Sobota • Zawisza - Wisła 15.30 (Canal+ Family, nSport, Polsat Sport, Polsat Sport Extra) • Zagłębie - Widzew 18.00 (Canal + Sport, Polsat Sport, Polsat Sport Extra) • Lechia - Lech 20.30 (Canal+ Sport)
Niedziela • Cracovia - Podbeskidzie 15.30 (Canal+ Sport, Polsat Sport, Polsat Sport Extra) • Legia - Piast 18.00 (Canal+ Sport)
Poniedziałek • Ruch - Pogoń 18.00 (Eurosport 2, Canal+ Family).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA