fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Głosowanie nad referendum w sprawie sześciolatków w przyszłym tygodniu

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Na najbliższym posiedzeniu Sejmu odbędzie się debata oraz głosowania nad obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie reformy obniżającej wiek szkolny dowiedziała się „Rz”.
Wniosek w tej sprawie trafił do marszałka Sejmu Ewy Kopacz w połowie czerwca. Podpisało się pod nim blisko 1 mln Polaków. Organizatorzy tej akcji Fundacja Rzecznik Praw Rodziców chcą, by obywatele odpowiedzieli w referendum na pięć pytań: 1. Czy jesteś za zniesieniem obowiązku szkolnego sześciolatków? 2. Czy jesteś za zniesieniem obowiązku przedszkolnego pięciolatków? 3. Czy jesteś za przywróceniem w liceach ogólnokształcących pełnego kursu historii oraz innych przedmiotów? 4. Czy jesteś za stopniowym powrotem do systemu: 8 lat szkoły podstawowej plus 4 lata szkoły średniej? 5. Czy jesteś za ustawowym powstrzymaniem procesu likwidacji publicznych szkół i przedszkoli?
Poparcie dla wniosku zapowiedziały kluby Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Nieoficjalnie mówi się też o tym, że obywatelską inicjatywę poprą też politycy Twojego Ruchu, partii Janusza Palikota. – Liczymy też na wsparcie ze strony niektórych polityków PSL, którzy w indywidualnych rozmowach z nami opowiadali się za przeprowadzeniem referendum – mówi Tomasz Elbanowski.
Co rząd powinien zrobić z edukacją sześciolatków? (nagranie z 14.08.2013)
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA