fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Brytyjscy bukmacherzy obstawiają kto pokieruje Microsoft

Stephen Elop
Bloomberg
Brytyjscy bukmacherzy już teraz obstawiają kto będzie nowym szefem Microsoft. Największe szanse ma według nich obecny prezes Nokii.
Stephen Elop, prezes Nokii, jest na szczycie bukmacherskiej listy ewentualnych następców Steve'a Ballmera. Lista jest długa i zawiera 26 nazwisk.
49-letni Elop zanim trafił do Nokii pracował w Microsoft, gdzie w latach 2008-2010 odpowiadał m.in. za rozwój produktów Microsoft Office. Co prawda Elop w Nokii nie odniósł spektakularnych sukcesów, a koncern wciąż walczy o przeżycie i pozostanie na rynku telekomunikacyjnym, tym nie mniej jego atutem może być dobra znajomość branży IT.
Poza pochodzącym z Kanady Elopem na liście znalazły się także takie nazwiska jak: Kevin Turner, dyrektor wykonawczy w Microsoft; Steve Sinofsky - były szef Windows Division; Julie Larson-Green, która odpowiada w korporacji za dział sprzętowy.
Bukmacherzy wymieniają także nazwiska Billa Gatesa - współzałożyciela Microsoft czy Tima Cooka - dyrektora generalnego Apple. Jednak mało kto chce ich obstawiać.
Zdaniem agencji Reutera kierownictwo Microsoftu obejmie raczej ktoś "z wewnątrz" niż zewnętrzny kandydat. Zdaniem agencji rekrutacja wewnętrzna już się rozpoczęła.
W zeszłym tygodniu kierujący Microsoft od 2000 roku Steve Ballmer, oświadczył, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy przejdzie na emeryturę.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA