fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ofertowe ceny używanych mieszkań w Warszawie

Średnia ofertowa stawka za używane M w Warszawie wynosi ok. 8,1 tys. zł za mkw. Jest niższa w porównaniu z ubiegłym miesiącem o niemal 2 proc. – podają przedstawiciele serwisu nieruchomości Domy.pl
W ciągu ostatniego roku cena wywoławcza spadła o ponad 5 proc. – latem 2012 r. wynosiła 8,5 tys. zł za mkw. W dalszym ciągu sporo ofert jest przeszacowanych, nierzadko właściciele specjalnie podnoszą stawkę, by zachować sobie ewentualny margines na negocjacje.
Najtańsze lokale czekają na nabywców w Wesołej i na Białołęce – 6,4 tys. zł za mkw., i Targówku – 6,7 tys. zł za mkw.
Tymczasem w najdroższych stołecznych dzielnicach stawki ostatnio pozostają stabilne. ? W Śródmieściu stawki oscylują na poziomie ponad 10,7 tys. zł za mkw. (1-proc. wzrost w porównaniu z czerwcem br.), a na Mokotowie używane M kosztują ok. 8,9 tys. zł a na Żoliborzu – 8,9 tys. zł za metr. – wyliczają przedstawiciele serwisu Domy.pl. W ostatnich tygodniach w tych dzielnicach nie doszło do zmian cen.
Natomiast do największych podwyżek średniej ceny ofertowej doszło ostatnio w Rembertowie – o 5 proc., do poziomu 7,2 tys. zł za mkw. oraz na Pradze Południe – o 2 proc., do 7,7 tys. zł za mkw.
Nieznaczne podwyżki stawek wywoławczych  – o 1 proc. – miały miejsce w ostatnim miesiącu na Ursynowie, Woli, we Włochach, na Bielanach i Pradze Północnej. Do niewielkich spadków – o 2 proc. – doszło w Wilanowie i w Wawrze.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA