fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Sławomir Lachowski prezesem FM Banku PBP

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Monika Krześniak-Sajewicz
Sławomir Lachowski został prezesem FM Banku PBP. Bank zmieni nazwę na Polski Bank Przedsiębiorczości.
Rada nadzorcza FM Banku PBP powołała na stanowisko prezesa zarządu Sławomira Lachowskiego. Do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego Sławomir Lachowski będzie pełniącym obowiązki prezesa zarządu banku – poinformował bank.
Tomasz Maciejewski, dotychczasowy prezes zarządu FM Banku PBP został powołany na stanowisko pierwszego wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za finanse (CFO).
Sławomir Lachowski jest twórcą mBanku i MultiBanku, banków detalicznych w grupie BRE. Z BRE Bankiem był związany blisko osiem lat, od listopada 2004 r. do marca 2008 r. zajmował stanowisko prezesa zarządu BRE Banku. Wcześniej, od sierpnia 1998 r. do maja 2000 r., był wiceprezesem PKO BP, a od początku 1993 r. do kwietnia 1998 r. - pierwszym zastępcą prezesa Powszechnego Banku Gospodarczego, wchodzącego w skład grupy bankowej Pekao.
Ostatnio był przewodniczącym rady nadzorczej Meritum Banku, jest też właścicielem firmy doradztwa strategicznego SL Consulting.
FM Bank PBP zmieni nazwę na Polski Bank Przedsiębiorczości  (jest to marka jednej z linii biznesowej banku). Instytucja pod nazwą - Polski Banki Przedsiębiorczości  – będzie się koncentrować na obsłudze mikro i małych przedsiębiorstw, jak również właścicieli przedsiębiorstw. Jednym z głównych celów jest wzmocnienie relacji z klientami. Bank poinformował też, że jesienią wdroży nowy, innowacyjny system bankowości internetowej dla mikro i małych przedsiębiorstw oraz dla klientów detalicznych.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA