fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nestle: w pierwszym półroczu przychody w górę o 4,1 proc.

O 4,1 proc. do 45,2 mld franków szwajcarskich zwiększyły się przychody największego producenta żywności na świecie w pierwszej połowie 2013 r. W całym roku mają pójść w górę się o ok. 5 proc.
Organiczny wzrost w pierwszych sześciu miesiącach tego roku, a więc m.in. bez wpływu akwizycji czy zmian kursowych był najniższym zanotowanym przez szwajcarskie Nestle w ciągu ostatnich czterech lat.
- Wzrost organiczny jest rozczarowujący – powiedział Bloombergowi Jon Cox z doradczej firmy Kepler Cheuvreux. Jego zdaniem musi minąć trochę czasu, zanim firma rozwiąże kwestie dotyczące swoich przychodów.
W czwartek rano akcje właściciela Winiar taniały o ok. 2 proc.
Nestle tłumaczy, że negatywny wpływ na jego wyniki miała długa zima, która zaszkodziła sprzedaży lodów i mrożonych produktów. Nie sprzyjały im także obniżki cen.
W Europie sprzedaż Nestle urosła organicznie o 0,5 proc. do 7,5 mld franków. W Europie Zachodniej na popularności zyskiwały porcjowane kawy Nescafé Dolce Gusto. W Europie Wschodniej Nestle jest zadowolone z wyników w Rosji oraz w Czechach i na Słowacji.
Największe wzrosty zanotowały produkty dla zwierząt (wzrost o ok. 7 proc.) oraz odżywek (o 6 proc.). Najsłabiej wypadły dania gotowe i produkty kulinarne (spadek o  0,2 proc.).
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA