fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Znasz położną na medal?

Adobe stock
Opiekuńcze, cierpliwe, doświadczone, silne psychicznie, konkretne i zdecydowane. Do 30 września można zgłaszać położne do 7. edycji ogólnopolskiego konkursu "Położna na medal".

Konkurs jest częścią kampanii społeczno-edukacyjnej organizowanej od 2014 roku. To wyraz uznania dla położnych, które towarzyszą kobietom i ich rodzinom przez dziewięć miesięcy, prowadzą przez ciążę, pomagają przychodzić na świat dzieciom, a potem uczą, jak o nie dbać.

Kampania zwraca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Jej celem jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.

 

– Zdaniem wielu, położne to jedne z najbardziej ciepłych, szczerych i szlachetnych osób na świecie. To dzięki nim poród przestał być tematem tabu. To one skutecznie obalają mity o ciąży szeroko dyskutowane na forach w internecie. Położna to szalenie ważny zawód, który niestety często jest niewystarczająco doceniany. Konkurs to dobra okazja, żeby podziękować im za wsparcie – mówi Iwona Barańska z Akademii Malucha Alantan, pomysłodawcy kampanii i konkursu.

Żeby zgłosić położną do tegorocznej edycji konkursu wystarczy wypełnić krótki formularz zamieszczony na stronie www.poloznanamedal.info/zglos Po poprawnie wypełnionej i zweryfikowanej nominacji na stronie pojawi się profil z kandydaturą położnej, na którą można głosować.

Nazwiska trzech najlepszych położnych w kraju i najlepszych położnych w poszczególnych województwach zostaną ogłoszone w pierwszych dniach stycznia 2021 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA