fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zadania

Szczególne przeznaczenie gruntów leśnych - Ustawa pisana dla dwóch terenów

Las
Fotorzepa/ Urszula Lesman
Teren leśny w zamian za inny grunt. Pomysł, z którego PiS wycofał się parę miesięcy temu, wrócił jako okrojona inicjatywa legislacyjna resortu klimatu.

We wtorek rząd przyjął projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych. Dokument skrojony jest na potrzeby dwóch terenów leśnych będących w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, położonych w Jaworznie i Stalowej Woli. Zgodnie z intencją ustawodawcy tereny te będą mogły podlegać zamianie na inne lasy, grunty lub nieruchomości, na których będzie można prowadzić gospodarkę leśną.

Zamiana ma być możliwa w celu realizowania na terenach przejętych od Lasów Państwowych ściśle określonych inwestycji (m.in. w zakresie elektromobilności).

Podobne do opisywanych rozwiązań – niezawierające jednak informacji o terenach, które miałyby podlegać zamianie – znajdowały się w wycofanym kilka miesięcy temu projekcie autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości, któremu zarzucano, że może się stać furtką do prywatyzacji Lasów Państwowych i doprowadzić od zniszczenia cennych przyrodniczo terenów.

Etap legislacyjny: projekt trafi do konsultacji społecznych

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA