fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Zabytkowy dom prawdziwego agenta 007 na sprzedaż

materiały prasowe
Bridges Court we wsi Luckington w hrabstwie Wiltshire należał do Stewarta Menzies, uważanego za pierwowzór książkowego agenta 007 Jamesa Bonda.

XVIII-wieczna posiadłość została wystawiona na sprzedaż za 2,5 mln funtów, czyli ponad 12 mln złotych.

Niewielka wioska Luckington znajduje się w malowniczym regionie Cotswolds składającego się z pasma wzgórz wapiennych w południowo-środkowej Anglii. Słynie z kamieniołomów w który wydobywa się wapienie do budowy okolicznych domów oraz niezwykle malowniczych, zabytkowych wiosek.

Bridges Court to zabytkowy, kamienny dwór z XVIII wieku oraz ponad 12 hektarów ziemi oraz zabudowania gospodarcze.

Dwupiętrowy dom ma powierzchnię ponad 600 metrów kwadratowych. Mieści dwa duże salony - jeden wielkości sali recepcyjnej, bibliotekę, salon kominkowy a także jadalnie i kuchnię na parterze. Na kolejnych piętrach znajdują się osiem sypialni, ale tylko trzy łazienki. W tym jedna jest prywatna i należy do sypialni właścicieli.

Jest też niewielka piwnica. W domu udało się zachować wiele oryginalnych elementów jak na przykład otwarte kominki, drewniane belki stropowe oraz kamienne podłogi.

Poza tym na oddzielny dom mieszkalny przerobiono dawną stodołę, dzięki czemu są dodatkowe trzy sypialnie z dwoma łazienkami, kuchnią i dużym salonem. Wszystko to na powierzchni około 180 metrów kwadratowych. Na terenie zadbanego ogrodu wokół domu jest kort tenisowy i basen, a także duże stajnie dla koni z pomieszczeniami technicznymi oraz stodołą oraz łąki i padok.

Obecnie posiadłość funkcjonuje jako pensjonat typu bed& breakfast.

Autor serii o agencie 007 Ian Fleming podobnie jak Menzies był absolwentem Eton, a w czasie II wojny światowej pracował dla brytyjskiego wywiadu. W 1939 roku Stewart Menzies został szefem MI6, czyli brytyjskie służby wywiadowczej. Nadzorował prace nad Enigma i współpracował z premierem Winstonem Churchillem. Były szef wywiadu był legendarna postacią idealnie nadającą się na pierwowzór słynnego agenta.

W rzeczywistości prowadził dość spokojne życie. Był trzy razy żonaty i emeryturę spędził w spokojnej wiejskiej posiadłości w Anglii - Bridges Court. Zmarł w 1968 roku w wielu 78 lat.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA