fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Donatella Versace kupiła piękny, zabytkowy dom nad Lago Maggiore

materiały
Donatella Versace kupiła willę Villa Mondadori, jedną z najbardziej znanych nad pięknym jeziorem Maggiore na północy Włoch.

Malownicze jezioro Maggiore położone jest u stóp Alp Lombardzkich i słynie z łagodnego, śródziemnomorskiego mikroklimatu. Nad brzegiem jeziora, popularnego wśród celebrytów i zamożnych turystów, rosną palmy i inne rośliny charakterystyczne dla wybrzeża Morza Śródziemnego. 80 proc Maggiore należy do Włoch, a 20 proc do Szwajcarii.

Willa, którą kupiła znana włoska projektantka, należała do niedawna do spadkobierców założyciela największego włoskiego wydawnictwa Mondadori. Versace za willę zapłaciła 5 mln dolarów czyli ponad 19 mln złotych - informuje agencja Bloomberga.

W willi gościli m.in. pisarze George Simenon, Ernest Hemingway, Tomasz Mann, Eugenio Montale i Giuseppe Ungaretti, a także Walt Disney. Autografy najwybitniejszych gości wciąż są dobrze widoczne na białym murze kominka w salonie.

Willa należała do rodziny Mondadori od lat 20. zeszłego wieku i znana jest też pod nazwą La Verbanella.

Trzypiętrowa, różowa willa jest nie tylko słynna, ale także ładna i położona na wzniesieniu nad jeziorem z widokiem na Maggiore oraz wyspy na jeziorze. Na 1400 metrów kwadratowych powierzchni jest 50 pokoi - w tym 20 sypialni oraz 12 łazienek.

Na terenie posiadłości znajduje się również basen, boisko do piłki nożnej, duży ogród oraz staw, a także garaż. Posiadłość ma też prywatny dostęp do jeziora Maggiore.

Donatella Versace jest wiceprezeską domu mody Versace, stworzonego przez jej starszego brata, Gianniego w 1987 roku. Projektant został zamordowany w USA w 1997 roku. We wrześniu zeszłego roku większościowy pakiet udziałów w domu mody kupił amerykański koncern Michael Kors.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA