fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Włoskie miasteczko sprzedaje domy za 1 euro. "Strefa wolna od Covid-19"

Wladze miasteczka Cinquefrondi sprzedają domy po 1 euro
Adobe Stock
Kalabryjskie miasteczko Cinquefrondi wystawiło na sprzedaż kilkanaście zabytkowych domów na starym mieście. Cena jest okazyjna: 1 euro. Na dodatek władze włoskiego miasteczka reklamują je jako "strefę wolną od COVID-19".

Cinquefrondi, to jedno z wielu miasteczek na południu Włoch, które zmaga się z problemem wyludniania. Burmistrz Michele Conia postanowił więc rozpocząć akcje zachęcania potencjalnych nowych mieszkańców do osiedlania się w kalabryjskim miasteczku. Akcja pod hasłem "Misja Piękna" ma pomóc znaleźć nowych mieszkańców i ożywić opustoszałe Cinquefrondi, w którym mieszka obecnie niespełna 6500 osób.

Mimo, że miasteczko jest położone przepięknie geograficznie, w dolinie między wzgórzami, zaledwie 15 minut jazdy samochodem od morza i plaży, to w ostatnich latach się bardzo wyludniło. Młodzi ludzie wyjechali na północ kraju w poszukiwaniu pracy. Wiele domów, zwłaszcza na starym mieście stoi pustych i niszczeje.

Czytaj także: Kolejne sycylijskie miasteczko broni się przed wyludnieniem. Domy za 1 euro

Nowi właściciele będą musieli zapłacić za domy tylko 1 symboliczne euro. Jednak spadnie też na nich obowiązek remontu zabytkowych nieruchomości oraz będą musieli wpłacić kaucje 5 tys. euro, która jest zwracana po wyremontowaniu domu w ciągu trzech lat. Władze Cinquefrondi wymagają też rocznej opłaty ubezpieczeniowej w wysokości 250 euro, do czasu zakończenia prac. Jeśli w ciągu trzech lat nie uda się wyremontować nieruchomości, to miasto może nałożyć karę w wysokości 20 tysięcy euro.

Czytaj także: Włoskie miasteczko obiecuje: będziemy płacić za was czynsz

Burmistrz poinformował, że teraz na sprzedaż jest dwanaście nieruchomości, ale jeśli zainteresowanie będzie duże to miasto udostępni kolejnych 50 - informuje CNN. Domy na sprzedaż nie są duże, maja około 40-50 metrów kwadratowych powierzchni, ale są położone w samym sercu historycznej części miasteczka.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA