fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Boris Johnson sprzedaje dom. Czas na Downing Street?

materiały
Boris Johnson sprzedaje trzypiętrowy, zabytkowy dom w londyńskiej dzielnicy Islington a brytyjskie media zastanawiają się, czy chce się wprowadzić na Downing Street po dymisji Theresy May.

Dom znajduje się niedaleko Regent's Canal w zamieszkałej przez celebrytów dzielnicy Islington. Swoje domy maja tu m.in. aktorka  Helena Bonham Carter, aktor Jim Broadbent, piosenkarki Dido, Leona Lewis, Alexandra Burke. W Islington mieszkał znany pisarz George Orwell, a także Tony Blair, zanim został premierem.

Na początku tego roku Johnson wynajął dom w którym mieszkał z żoną Mariną Wheeler i czwórką wspólnych dzieci. Para rozstała się po 25 latach małżeństwa pod koniec 2018 roku i jest w trakcie rozwodu.

Johnson kupił dom w 2005 roku za 1,9 mln funtów (ponad 9 mln złotych) a teraz postanowił go sprzedać za 3,75 mln funtów (ponad 18 mln złotych).

Dom ma powierzchnię ponad 300 metrów kwadratowych i trzy kondygnacje - piwnicę, parter i trzy piętra.Do dyspozycji mieszkańców jest duża kuchnia z jadalnią w części piwnicznej. Jest tam też pracownia, pralni i pomieszczenia piwniczne oraz toaleta. Na parterze jest duży salon i biuro oraz toaleta a na kolejnych pietrach cztery sypialnie i trzy łazienki.

Na dachu budynku jest taras z którego widać okolicę, w tym także malowniczy Regent's Canal. Do dyspozycji mieszkańców jest też niewielki, otoczony murem ogród oraz patio.

Dom nie ma garażu, ale znajduje się niedaleko stacji metra Angel. Zatrzymują się na niej pociągi Northern Line.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA