fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Wygraj zamek na loterii. Za jedyne 5 funtów

materiały
Wystarczy kupić los, jak na loterii - za 5 funtów i czekać na losowanie. Przy odrobinie szczęścia można się stać właścicielem wiktoriańskiego zamku Orchardton znajdującego się na tzw. szkockiej riwierze.

Orchardton Castle znajduje się w Auchencairn w Kirkcudbrightshire w południowo-zachodniej Szkocji. Zamek powstał w latach 80. XIX wieku na miejscu starszego zamku. W latach 2 wojny światowej pełnił funkcję szpitala wojskowego, a do końca 60. zeszłego wieku był hotelem, potem prywatną szkołą z internatem oraz centrum konferencyjnym oraz domem twórczym dla artystów. Od 2003 roku właścicielką zamku jest Susan DeVere, która wyremontowała zamek, instalując m.in. centralne ogrzewanie i modernizując łazienki. W sumie zainwestowała w niego milion funtów, a kupiła go za niecałe 450 tys. funtów.

Zamek ma 45 pokoi, własne kino z 20 miejscami oraz prawdziwą saunę. Cała posiadłość ma w sumie powierzchnię 2 hektarów.

Właścicielka twierdzi też, że zamek nie jest drogi w utrzymaniu. Roczny koszt to zaledwie 2000-3000 funtów.

Wartość rynkowa zamku to 2,5 mln funtów. Jednak zamiast wystawić zamek tradycyjnie na sprzedaż przez którąś z renomowanych agencji nieruchomości Susan DeVere postanowiła zorganizować loterię. Każdy zainteresowany przejęciem zamku musi kupić los za 5 funtów (około 24 złotych) i czekać na losowanie, jeśli będzie miał szczęście, właściwie to dużo szczęścia, to może stać się szczęśliwym posiadaczem zamku.

Do 18 maja Susan DeVere chce sprzedać 550 tys. losów. Na razie jednak - jak wynika z doniesień brytyjskich mediów - ma ich zaledwie niecałe 100 tys. Jeśli nie uda jej się sprzedać reszty losów, to wylosowany szczęśliwiec stanie się jedynie współwłaścicielem zamku.

Jeśli jednak uda się sprzedać losy to DeVere zapowiada, że 1,5 miliona zasili jej konto a milion funtów kasę fundacji "Rainbow Children's Trust", która zajmuje się wsparciem chorych dzieci.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA