fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom należący do polskiej noblistki na sprzedaż. Jest w złym stanie

materiały prasowe
Dom należący niegdyś do Piotra i Marii Curie-Skłodowskiej w Saint-Remy-les-Chevreuse, w podparyskim departamencie Yvelines, został wystawiony na sprzedaż.

Dziennik "Le Parisien" poinformował, że dom został wystawiony za 790 tys. euro, czyli za około 3,6 mln złotych.

W latach 1904-1906 małżeństwo Curie regularnie odwiedzało ten dom wraz z córkami, aby odpocząć z dala od Paryża i pracy w święta wielkanocne, weekendy oraz w wakacje. Po śmierci Piotra Curie, Maria przestała w zadzie przyjeżdżać do Saint-Remy-les-Chevreuse.

Dom ma powierzchnię 120 m kwadratowych, ale wymaga remontu, którego koszt szacowany jest na co najmniej 200 tys. euro. Zachowało się w nim sporo oryginalnych elementów wystroju, w tym stare gobeliny i terakotę a także piece kaflowe i kominki z początku XX wieku oraz drewniana podłoga.

Dom, który został wzniesiony około 1890 roku, ma trzy sypialnie, jeden pokój kąpielowy i trzy łazienki, salon i kuchnię oraz obszerne poddasze i piwnicę.

Do gruntownego remontu jest piwnica, strych, dach i izolacja. Dom ma jednak wiele zalet, w tym duży ogród o powierzchni 900 m kwadratowych. Jest też niedaleko, zaledwie 600 m do najbliższej stacji kolejki RER.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA