fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Wspaniała rezydencja należąca do Johna Lennona na sprzedaż

materiały prasowe
El Solano, luksusowa rezydencja w Palm Beach, trafiła na rynek nieruchomość. Za posiadłość, która niegdyś należała do Johna Lennona, trzeb zapłacić 47,5 mln dolarów czyli prawie 200 mln złotych.

Posiadłość "El Solano" wybudowano w 1925 roku. Zaprojektował ją znany architekt Addison Mizner, znany z tworzenia budowli w stylu śródziemnomorskiego i hiszpańskiego odrodzenia kolonialnego. Zaprojektował także m.in. The Everglades Club w Palm Beach, ekskluzywną oazę dla najbogatszych mieszkańców Florydy z polem golfowym, restauracją, barem i willami, a także kościół batystów w Jacksonville oraz pamiątkową fontannę w Palm Beach.

El Solano zaprojektował dla siebie, ale ostatecznie sprzedał go miliarderowi Haroldowi Vanderbiltowi, zapalonemu żeglarzowi i założycielowi miasta Manalapan na Florydzie, którego był pierwszym burmistrzem. W 1980 roku, niedługo przez śmiercią kupił posiadłość John Lennon za 750 tys. dolarów. Jego wdowa Yoko Ono wyremontowała El Solano i sprzedała w 1986 roku za 3,15 mln dolarów.

Posiadłość, która znajduje się przy South Ocean Boulevard, uważana jest za jedną z ładniejszych i atrakcyjniejszych w Palm Beach. Ma widok na ocean, własny kawałek plaży a w okolicy są podobne, ekskluzywne posiadłości należące do biznesmenów i ludzi kultury.

Dom ma powierzchnię około 1300 metrów kwadratowych w tym 23 pokoi - siedem sypialni, dziewięć łazienek, salę balową, jadalnię z widokiem na ocena, bibliotekę oraz salon z barem.

W ogrodzie są dwa baseny, fontanna, kort tenisowy, prawe 52 metry piaszczystej plaży z domem kąpielowym oraz taras przy basenie. Cała działka ma ponad 6 tys. metrów kwadratowych i mieści się na niej także garaż na trzy samochody oraz dom dla gości z jedną sypialnią i własną kuchnią.

Obecni właściciele kupili posiadłość w 2016 roku płacąc 23 mln dolarów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA