fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Włoskie palazzo na sprzedaż. Z widokiem na jezioro Como

Sotheby's
Niespełna 13 mln złotych trzeba zapłacić za wspaniały XIX-wieczny pałac stojący nad niemal samym brzegiem jeziora Como.

Pałac znajduje się w miejscowości Faggeto Lario nad samym jeziorem Como, wokół którego posiadłości mieli lub mają m.in. senator John Kerry, Madonna, George Clooney, Gianni Versace, Ronaldinho, Sylvester Stallone, Julian Lennon oraz Richard Branson.

Został wystawiony na sprzedaż za 3 mln euro.

Jezioro Como było popularnym miejscem wakacyjnym dla najbogatszych już w czasach rzymskich. Potem stała się ulubionym regionem włoskiej arystokracji, która zaczęła budować tu pałace otoczone wspaniałymi ogrodami z tropikalna roślinnością. Klimat wokół jeziora jest niezwykle łagodny jak na tę cześć Włoch.

Czteropiętrowy pałac zbudowany w 1888 roku ma powierzchni mieszkalnej około 800 metrów kwadratowych, w tym 20 pokoi: 9 sypialni, pięć łazienek.

Na podłogach są drewniane parkiety a na ścianach wciąż oryginalne tapety. Sufity są udekorowane freskami i gipsowymi ozdobami ornamentowymi.

Ostatnim pietrem budynku jest strych użytkowy. Na najniższym poziomie jest kuchnia, duża jadalnia i salon a także zaplecze gospodarcze w tym pralnia i spiżarnia w piwnicy.

Na drugim piętrze są cztery sypialnie i dwie łazienki z dużym tarasem z którego rozciąga się przepiękny panoramiczny widok na jezioro Como. Na trzecim pietrze są kolejne cztery  sypialnie oraz łazienki. Pałac jest wyposażony w windę kursująca między wszystkimi pietrami

Budynek wymaga jednak sporego remontu i modernizacji.

Pałac stoi na dużej działce o powierzchni 8300 metrów kwadratowych. W zadbanym ogrodzie jest wolno stojąca szklarnia oraz drewutnia. Całość dopełnia kolumnada, która role dużego tarasu widokowego. Widać z niej nie tylko okolicę, ale przede wszystkim jezioro Como.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA