fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Szkocki dwór z królewskiego skandalu na sprzedaż

materiały
Slogarie House, który znajduje się w miejscowości Mossdale, to nie tylko piękna wiktoriańska posiadłość, ale także miejsce gdzie król Edward VIII oświadczył się swojej amerykańskiej kochance i wywołał kryzys polityczny oraz skandal.

Dwór Slogarie House znajduje się w regionie Dumfries and Galloway na zachodzie Szkocji i właśnie został wystawiony na sprzedaż za 1,4 mln funtów czyli niemal 7 mln złotych.

W 1936 roku dom należał do Mary Ann Milner Gibson, przyjaciółki Wallis Simpson. Na jednym z przyjęć król Edward VIII postanowił oświadczyć się swojej amerykańskiej kochance. Rząd się nie zgodził na dwukrotnie rozwiedzioną królową i Edward zrezygnował z tronu, żeniąc się z Wallis.

Już na początku XX wieku, kiedy bywał tam przyszły król z kochanką - Slogarie House słynął ze wspaniałego ogrodu różanego zbudowanego jak labirynt. Istnieje on do dziś. W ogrodzie za domem jest też kort tenisowy i nie co na uboczu niewielkie jezioro po którym można pływać łodzią.

Sam dom ma dziewięć sypialni, pięć salonów oraz pokój rozrywki, a także duża jadalnię, nowoczesną kuchnię i obszerną oranżerię dobudowaną w latach 70. zeszłego wieku.

Do tego na terenie posiadłości, która ma powierzchnię 31,5 hektarów - znajduje się dom dla gości z czterema sypialniami, jadalnia, kuchnią i salonem. Posiadłość składa się z niemal 9 hektarów lasu, reszta to łąki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA