fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Rafał Trzaskowski: Przykro mi, że w taki dzień PiS chce dzielić

AFP
- Jest mi po ludzku przykro, że rządzący wybrali sobie taki ważny dzień, żeby szukać większości w parlamencie w sposób, który dzieli Polaków - mówił w Gdańsku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Premier Morawiecki złożył w czwartek w Sejmie wniosek o wyrażenie wotum zaufania dla rządu PiS. - Jeżeli macie odpowiednią liczbę głosów odwołajcie nas, ale przestańcie jątrzyć - mówił do opozycji.

Czytaj także:

Opozycja o wotum zaufania: Propaganda w koreańskim stylu

Duda: Chcę być patronem nowych inwestycji

Czarzasty po wystąpieniu premiera: Będą aresztowania?

W swoim wystąpieniu premier Morawiecki mówił o "obronie dzieci przed różnymi ideologicznymi eksperymentami". - PO ma plan ataku na polskie rodziny, nazwijmy go umownie "Plan Rabieja-Trzaskowskiego". Granica między rodziną a ideologią musi być postawiona twardo. Nie będzie ingerencji w całej Polsce, jak odbywa się w niektórych miastach rządzonych przez PO. Dzieci będą chronione przez waszymi różnymi ideologicznymi eksperymentami i fanaberiami - mówił szef rządu.

- Podniesienie ręki na dzieci jest niedopuszczalne. Jesteśmy gwarantem, że nie będzie ingerencji w wychowywanie dzieci. Będą one chronione przez ideologicznymi eksperymentami. Dzieci są świętością - dodał.

Słowa premiera komentował w Gdańsku prezydent Warszawy Rafał Traskowski. - Jest mi po ludzku przykro, że rządzący wybrali sobie taki ważny dzień, żeby szukać większości w parlamencie w sposób, który dzieli Polaków - mówił.

- Pamiętam, że 4 czerwca 1989 roku na ulicach Polski zagościły uśmiech i nadzieja. Mobilizujące było poczucie, że jesteśmy razem. Poczucie, że możemy razem powiedzieć gromkie: Mamy dość - wspominał.

- Mam nadzieję, że za każdym razem, kiedy będziemy się spotykać 4 czerwca, będą nam towarzyszyły tylko pozytywne emocje - powiedział.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA