fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Kto wygrał proces Wiosna kontra PO? Biedroń: Wygraliśmy. PO: Skłamałeś

Wiosna/ mat.pras.
"Dziś wygraliśmy pozew wyborczy przeciwko Sławomirowi Neumannowi" - napisał na Twitterze Robert Biedroń, lider Wiosny. Zaprzeczyli temu politycy PO. "Sąd przyznał, że skłamałeś o tym, że zawiadomiłeś prokuraturę. Nie musimy Cię przepraszać ani wpłacać pieniędzy na wskazaną fundację" - odpowiedział Biedroniowi Neumann.

Jak poinformował serwis 300polityka, "sąd przyznał rację Sławomirowi Neumannowi w czterech z pięciu sprawach podnoszonych przez szefa Wiosny w pozwie".

Według sądu nieprawdziwe jest stwierdzenie Biedronia z programu TVN "Kropki nad I", że jako prezydent Słupska zawiadomił prokuraturę o przypadku pedofilskim w Słupsku. "Na podstawie zeznań szefa gabinetu ówczesnego prezydenta Słupska, sąd postanowił tylko, że nie można powiedzieć „że nic nie zrobił” z wiedzą o aferze, ponieważ ustnie zobowiązał go do podjęcia stosownych działań" - dodaje serwis.

Mimo to Robert Biedroń, który pierwszy napisał o decyzji sądu w mediach społecznościowych, obwieścił wygraną. "Dziś wygraliśmy pozew wyborczy przeciwko Sławomirowi Neumannowi z Platformy Obywatelskiej, który rozpowszechniał nieprawdziwe informacje na mój temat. Mam nadzieję, że będzie to początek końca brudnej polityki" - napisał.

"Robert znowu? Nic się nie nauczyłeś? Sąd przyznał, że skłamałeś o tym, że zawiadomiłeś prokuraturę. Nie musimy Cię przepraszać ani wpłacać pieniędzy na wskazaną fundację" - szybko, również na Twitterze, odpowiedział Biedroniowi Neumann. "Kiedy zrozumiesz, że to nie my jesteśmy Twoim przeciwnikiem a PiS? - dodał.

Przeczytaj też: Łukasz Pawłowski: Niezdecydowani w sondażach to w 2/3 wyborcy opozycji

Neumannowi wtórował klubowy kolega Jan Grabiec. "Sąd dziś przyznał, że Robert Biedroń skłamał w TVN24 - jako prezydent Słupska nie zawiadomił prokuratury o podejrzeniu pedofilii w podległej mu placówce. Nie można tolerować takich zachowań ani w kuriach ani w urzędach. A widzom należą się przeprosiny" - napisał.

Biedroń jednak nie ustępował. - Sławomir Neumann – jak stwierdził sąd – skłamał, podawał nieprawdziwą informację dot. jakoby braku działań z mojej strony kiedy byłem prezydentem Słupska w sprawie nieprawidłowości w słupskim ośrodku kultury. Sąd zakazał Neumannowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji. Ze względów proceduralnych nie zasądził żadnego odszkodowania, dlatego że uznał że ja mogę dochodzić tego odszkodowania w drodze cywilnej – mówił na konferencji prasowej.

- Przez ostatnie dni Platforma, politycy PO z panem Neumannem na czele rozpowszechniali nieprawdziwe, kłamliwe informacje na mój temat. Mamy orzeczenie sądu w tej sprawie i zakaz rozpowszechniania tych nieprawdziwych, kłamliwych informacji - dodał.

Biedroń opublikował też pełną treść postanowienia sądu.

Sytuacja przypomina proces, który Ryszard Czarnecki wytoczył PO za billboardy z jego podobizną. Tam również obie strony po apelacji ogłosiły swoje zwycięstwo.

Źródło: rp.pl/ 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA