fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Dymisja burmistrza Śródmieścia. Zarzucono mu działanie na szkodę Legii Warszawa

Fotorzepa, Marta Bogacz
Rezygnację z funkcji burmistrza Śródmieścia złożył Krzysztof Czubaszek. Oficjalnym powodem są kwestie osobiste. Burmistrzowi prokuratura zarzuciła działanie na szkodę spółki Legia Warszawa.

Decyzja burmistrza musi zostać zatwierdzona przez radnych dzielnicy. Sesja odbędzie się 29 marca.

Wczoraj Krzysztof Czubaszek poinformował na Facebooku, że oddaje się dyspozycji przewodniczącego rady dzielnicy "w zakresie sprawowania funkcji burmistrza".

"Czynię to w związku z informacjami dotyczącymi postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie, dotyczącego wydanej 14 grudnia 2017 r. decyzji określającej wysokość podatku od nieruchomości położonej przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie oraz wyegzekwowania tej należności przez organ podatkowy" – poinformował.

Zdaniem Czubaszka jest on ofiarą obecnej sytuacji. Prokuratura Okręgowa w Warszawie twierdzi, że burmistrz Śródmieścia przekroczył swoje uprawnienia i działał na szkodę Legii. 

Burmistrz miał przekroczyć swoje uprawnienia podczas wyegzekwowania od Legii Warszawa zapłaty podatku za 2012 rok od nieruchomości przy ulicy Łazienkowskiej 3.

Źródło: TVN Warszawa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA