fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

EY Law: nowe kompetencje, eksperci i awanse w kancelarii

Do kancelarii prawnej EY Law dołączają nowi eksperci: adwokat Małgorzata Chruściak, radca prawny Jerzy Aleksandrowicz oraz radca prawny Marcin Grott. Od października w ramach struktur kancelarii na stanowisko associate partner awansuje Katarzyna Kłaczyńska, ekspert w dziedzinie ochrony środowiska i energetyki.
Małgorzata Chruściak jest wiodącym prawnikiem w sektorze bankowości i zagadnień regulacyjnych w Polsce z kilkunastoletnim doświadczeniem zdobytym w największych międzynarodowych kancelariach prawnych w Warszawie. Małgorzata doradzała polskim i zagranicznym bankom przy finansowaniu projektów inwestycyjnych, kredytowaniu przez konsorcja bankowe oraz transakcjach restrukturyzacyjnych (w tym związanych z ryzykiem niewypłacalności). Prowadziła procesy tworzenia nowych banków w Polsce oraz nabycia akcji polskich banków i innych instytucji finansowych przez inwestorów zagranicznych, w tym transakcje fuzji międzynarodowych instytucji finansowych.
Jerzy Aleksandrowicz to  ekspert w obszarze transferu technologii, sektora zbrojeniowego i rynku lotniczego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał na Uczelni Łazarskiego, w Ministerstwie Obrony Narodowej a także w kancelariach prawnych. Zajmował się między innymi doradztwem w zakresie zamówień publicznych w sektorze zbrojeniowym i wsparciem w obszarze problematyki offsetowej zarówno w instytucjach publicznych jak również reprezentując klientów korporacyjnych. Przez kilka ostatnich lat był szefem praktyki zbrojeniowej i lotniczej w renomowanej kancelarii prawnej.
Marcin Grott jest doktorem nauk prawnych w obszarze prawa ze specjalnością prawo gospodarcze prywatne. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych a także w sektorze bankowym. Specjalizuje się w tematyce ochrony danych osobowych. Pełnił rolę Administratora Bezpieczeństwa Informacji oraz Pełnomocnika ds. ochrony danych osobowych.
Dzięki ich doświadczeniu, kancelaria poszerzy swoje kompetencje o obszar doradztwa prawnego dla sektora finansowego, sektora zbrojeniowego i lotniczego, a także w zakresie ochrony danych osobowych - informuje EY.
Od października w ramach struktur kancelarii na stanowisko associate partner awansuje Katarzyna Kłaczyńska, ekspert w dziedzinie ochrony środowiska i energetyki.
Jest absolwentką Uniwersytetu Harvarda i Uniwersytetu Jagiellońskiego, adwokat Stanu Nowy Jork. Przez 5 lat z rzędu uznawana za wiodącego europejskiego specjalistę w obszarze prawa ochrony środowiska w rankingu Chambers & Partners. Odpowiada za praktykę kancelarii EY Law w zakresie energetyki, zasobów naturalnych, ochrony środowiska i handlu emisjami. W szczególności specjalizuje się w prawnych aspektach polityki klimatycznej. Jest też częstą komentatorką tematów związanych z energetyką i ochroną klimatu dla mediów.
- Bardzo się cieszę, że w naszym zespole znaleźli się świetni, doświadczeni eksperci, którzy doskonale uzupełniają nasze dotychczasowe kompetencje. Dzięki nim możemy dostarczać klientom innowacyjne i praktyczne rozwiązania – mówi Agnieszka Tałasiewicz, Partner Zarządzający kancelarią EY Law.
- W naszej pracy kierujemy się także specjalizacją branżową. Świadczymy usługi dla klientów z takich sektorów jak: energetyczny, paliwowy, transportowy, infrastrukturalny czy nieruchomościowy. Teraz poszerzamy spektrum branż o bankowość i sektor zbrojeniowy – dodaje Zuzanna Zakrzewska, Partner w kancelarii EY Law.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA