fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria Maruta Wachta doradzała Delivery Hero

123RF
W dniu 31 sierpnia 2017 roku doszło do podpisania Umowy Wspólników („SHA”) pomiędzy AmRest i Delivery Hero GmbH („Delivery Hero”), światowym liderem w segmencie serwisów do zamawiania posiłków online, w wykonaniu Umowy Inwestycyjną z dnia 31 marca 2017 roku pomiędzy AmRest, Delivery Hero oraz Restaurant Partner Polska sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi („RPP”). Delivery Hero i RPP były reprezentowane w transakcji przez kancelarię Maruta Wachta.

W rezultacie AmRest objął nowo wyemitowane udziały w RPP, spółce prowadzącej platformę PizzaPortal.pl, stając się udziałowcem większościowym, posiadającym 51% udziałów w RPP. Pozostała część udziałów (49%) pozostała w posiadaniu Delivery Hero.

Cena za objęcie 51% udziałów w RPP została ustalona na 10 mln złotych. Dodatkowo strony SHA zobowiązały się dokonać w pierwszym kwartale 2018 roku inwestycji w RPP w wysokości 14 mln złotych (po 7 mln złotych każda ze stron).

W ciągu najbliższych miesięcy AmRest rozpocznie również współpracę z serwisami zarządzanymi przez Delivery Hero w Republice Czeskiej i na Węgrzech - DameJidlo.cz i NetPincér.hu.

Transakcję ze strony Kancelarii Maruta Wachta prowadził Daniel Jastrun, partner kierujący praktyką fuzji i przejęć oraz prawa korporacyjnego. W skład zespołu wchodzili również adwokat Aleksandra Polak i aplikant radcowski Piotr Gałka. AmRest reprezentował adwokat Marian Longin Sobolewski-Hajbert oraz prawnicy AmRestu Aleksander Krawczyk oraz Piotr Glabisz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA