fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Prawnicy CMS doradzali przy tworzeniu obowiązkowych zapasów paliw

www.sxc.hu
Kancelaria CMS doradzała w procesie pozyskania finansowania oraz zabezpieczenia ryzyk prawnych związanych z zakupem i magazynowaniem oleju napędowego dla UNIMOT SA w świetle ustawy o zapasach obowiązkowych.

Finansowania dla nabycia zapasów obowiązkowych udzielił ING Bank Śląski S.A., a od strony logistycznej w projekcie uczestniczył największy krajowy podmiot, specjalizujący się w magazynowaniu i przeładunku paliw - Operator Logistyczny Paliw Płynnych.

„Przeprowadzenie transakcji było bardzo skomplikowane i wymagało negocjacji z kilkoma podmiotami finansowymi. Nowe umowy umożliwią znaczącą optymalizację kosztów związanych z wypełnieniem wymogów ustawy o zapasach obowiązkowych, co bezpośrednio przełoży się na wymierne oszczędności dla spółki" – wyjaśnia Robert Brzozowski, Prezes UNIMOT S.A.

Dla importera paliw pracował zespół CMS złożony z prawników zajmujących się finansowaniem projektów oraz doradztwem regulacyjnym dla sektora paliwowego.

„O sukcesie tego typu transakcji przesądza z jednej strony zrozumienie potrzeb spółek działających w sektorze paliwowym, a z drugiej doskonała znajomość samej ustawy o zapasach obowiązkowych. Tylko połączenie tych dwóch czynników pozwala na dobre zabezpieczenie prowadzonej działalności biznesowej od strony prawnej. Ważna jest również znajomość oczekiwań instytucji finansujących, dla których bardzo istotnym elementem transakcji jest odpowiednio zawarta umowa magazynowa z licencjonowanym podmiotem" – podkreśla Tomasz Zwoliński, of Counsel i radca prawny w Departamencie Bankowości i Finansów Międzynarodowych kancelarii prawnej CMS.

Zakres prac kancelarii CMS obejmował m.in. negocjacje dokumentów finansowania z bankami finansującymi UNIMOT S.A. i zabezpieczenie potencjalnych ryzyk prawnych związanych z finansowaniem zakupu paliw, a także negocjacje z OLPP w związku z koniecznością zawarcia odrębnej umowy dotyczącej magazynowania zapasów obowiązkowych.

W projekt zaangażowani byli: Tomasz Zwoliński, Of Counsel i radca prawny w Departamencie Bankowości i Finansów Międzynarodowych w CMS, Adam Stopyra – Starszy Prawnik Departamencie Bankowości i Finansów Międzynarodowych w CMS, Piotr Ciołkowski, Of Counsel i szef zespołu regulacyjnego w Departamencie Energetyki i Projektów CMS oraz inni prawnicy CMS, doradzający w zakresie prawa polskiego oraz angielskiego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA