fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Dentons doradza Marr Holdings przy pierwszym nabyciu nieruchomości w Polsce

Fotolia
Kancelaria Dentons doradzała Marr Holdings Group, południowoafrykańskiemu inwestorowi, koncentrującemu swoją działalność na sektorach nieruchomości i private equity, głównie w Wielkiej Brytanii i Europie, przy nabyciu udziałów w spółce Framboos (spółce celowej kontrolowanej przez Griffin Real Estate), która jest właścicielem dwóch supermarketów OBI (marketów z kategorii DIY), zlokalizowanych w Gdańsku i Łodzi. To pierwsze nabycie przez grupę Marr Holdings nieruchomości w Polsce, zapowiadające ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej.

Polski rynek DIY (z ang. do it yourself) należy do najlepiej rozwiniętych tego typu rynków w Europie Środkowo-Wschodniej, pod względem różnorodności istniejących marek handlowych i liczby sklepów o takim profilu. Obydwa supermarkety OBI, które były przedmiotem transakcji, cieszą się renomą na lokalnych rynkach i oferują łącznie 18.141 m kw. powierzchni najmu. Budynki zostały niedawno odnowione i dostosowane do potrzeb marki OBI.

Transakcję prowadzili Bartłomiej Kordeczka (Partner) i Magdalena Łażewska (Senior Associate) wspierani przez Zuzannę Soboń (Associate).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA