fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Bird & Bird doradza Obton A/S w związku z finansowaniem nabycia 51 farm fotowoltaicznych w Polsce

Kancelaria Bird & Bird doradzała Obton – duńskiemu deweloperowi farm fotowoltaicznych realizującemu jedne z największych inwestycji w zakresie odnawialnej energii słonecznej, w związku z finansowaniem nabycia 51 farm fotowoltaicznych w Polsce, każda o mocy do 1 MW oraz o łącznej mocy 46 MW. Farmy fotowoltaiczne zostały nabyte od wiodącego gracza na rynku międzynarodowym, działającego w obszarze rozwoju i budowy inwestycji fotowoltaicznych oraz produkcji paneli fotowoltaicznych.

Doradztwo obejmowało kompleksowe finansowanie transgraniczne udzielane przez KfW IPEX-Bank GmbH, jeden z najbardziej prestiżowych niemieckich banków, wspierający globalne projekty związane z ochroną środowiska i klimatu. Transakcja ta była pierwszą transakcją KfW IPEX-Bank na rynku odnawialnej energii w Polsce i jedną z największych transakcji finansowania transgranicznego farm fotowoltaicznych w Polsce. Mówi się, że transakcja ta jest pierwszą z wielu kolejnych inwestycji na polskim rynku. Kancelaria Clifford Chance doradzała KfW IPEX-Bank.

Transakcję nadzorował Maciej Georg (Counsel), stojący na czele warszawskiego zespołu zajmującego się transakcjami finansowania, przy wsparciu Olgi Koszewskiej (Senior Associate), dr. Krzysztofa Szulca (Associate) oraz Jakuba Leszczyńskiego (Junior Associate). Rafał Dziedzic (Partner kierujący praktyką doradztwa korporacyjnego, fuzji i przejęć Bird & Bird) doradzał przy wszelkich kwestiach związanych z M&A. Warszawski zespół prawników wspierał Ted Rosenbaum (Senior Associate) z biura Bird & Bird w Kopenhadze oraz Sebastian Bergenthal (Counsel) z biura Bird & Bird we Frankfurcie. Specjalne podziękowania należą się naszym alumnom z zespołu prawa energetycznego, tj. Andrzejowi Nentwigowi oraz Aleksandrze Kureckiej za wsparcie przy tym projekcie.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA